Tournament Schedule & Ratings
[Director Sign In]

Tournament Entrants
Grand Canyon South Rim - Grand Canyon 36
2017/11/09 to 2017/11/12

Total Number of Entrants = 93 (41 confirmed, 52 tentative)

← Back to List

Division 1
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Odom, Lisa*100042MN1856
2Gaspard, Joseph100030MN1855
3Cohen, Laurie100058AZ1855
4Pellinen, Steve*100041MN1833
5Kamen, Maddy*100292FL1800
6Baron, Mike101160NM1748
7Kamen, Roy*100702FL1735
8Karris, John100077CA1688
9Martin, Jeff101051NM1682
10Howlett, Mike101156NV1680
11Hepner, Ed101326NY1649
12Dwyer, Max*100646UT1647
13Shafritz, Luise*100228NV1643
14Schultz, Wally100537NM1642
15Johnson, Mike*100803IA1613
16Moyer, Richard*100132OR1605
17Stevens, Mike100511UT1559
18Reeves, Jeff*0LA1545
19Gradus, Larry*100194FL1545
20Shambach, Mason*100521MI1517

 

Division 2
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Gottlin, Liz0NC1511
2Weissman, Emely*100325CA1505
3Hamilton, Ruth100282OR1499
4Peltier, Mark*100324WA1498
5Smart, Gary100238AZ1494
6Beard, Susan*100437NM1484
7Eichenbaum, Jack*100177NY1449
8Gordon, Margie100329CA1442
9Stevens, Mary Aline100099CA1442
10Hagel, Keith*100023CO1437
11Michaels, Andrea100125CA1434
12Tillekeratne, Siri100828AB1431
13Dancho, Angela*100448CO1422
14Krizan, Mary*100032MN1410
15King, Sarah*100302AZ1395
16Wade, Marcia*100495IN1387
17McCarthy, Anne*100811CO1374
18Unger, Dan100332CA1372
19Pughsley, Cynthia*100154CA1359
20Budovitch, Mark*100965AZ1353

 

Division 3
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Schulman, Betty*101292CA1349
2Cornelison, Betty*100623OR1344
3Green, Miriam100255NV1317
4Melvin, Cheryl*100145MI1300
5Mezue, Kene0PA1300
6Houlgate-West, T C100321CA1300
7Berman, Elizabeth*100303IL1286
8Averell, Irene100776CA1262
9Zimny, Vicki*100280IL1261
10Bianca, Linda100817SC1261
11Deutsch, Pamina*101161NM1249
12Economos, Christine101041NY1237
13Geary, Jane*100279AZ1236
14Wilson, Jeannie J*100322CA1229
15Pomeroy, Marilyn101066NC1228
16Anderson, Erik*100318AZ1221
17Gray, Barbara*100227AZ1209
18Knickerbocker, Yvonne100230CA1207
19Kaplan, Charley*100983OR1191
20Veevers, Terry*100835CA1187

 

Division 4
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Finn, Claudia*100352WA1182
2Anderson, Zana100465UT1176
3Hatch, Andrea*100402CO1158
4Swaney, Julia100773CO1154
5Schaeffer, Teresa100750FL1151
6Scruggs, Wayne*100375GA1137
7Baran, David101235CA1112
8Erez, Miriam1013471106
9Smith, Aron100113CA1106
10Somerville, Karin*100262AZ1103
11Zarse, Hannelore Schilling*01088
12Ford, Judith100229FL1077
13Stratton, Linda*101105MN1040
14Tremont, Thomas*101026IL1036
15Waldman, Diane*100924CO1027
16Romero, Benita100789NM1018
17Ben Nun, Hilda1007931006
18Ittner, Diana*100474WI1002
19Scruggs, Julia*100277GA978
20Gould, Whitney*100362CA965
21Zarse, Mary*101094FL924
22Toole, B A100392CA903
23Grant, Peggy*100022SC882
24Ring, Barbara*100082CA826
25Mocine, Joan*100162CA813
26Blood, Karen101281MD808
27Baggett, Deborah101185CA768
28Ross, Maurice W100648NM720
29Camenson, Blythe101102NM673
30Ibser, Tomiko*100860OR653
31Bibbs, Arlene*100330FL625
32Gwilliam, Kirsten0UT482
33Dicou, Natalie101345UT0