Tournament Schedule & Ratings
[Director Sign In]

Tournament Entrants
Burbank CA - Word Cup 8 TWL3
2018/07/07 to 2018/07/11

Total Number of Entrants = 92 (10 confirmed, 82 tentative)

← Back to List

Division 1
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Pearl, David*100621CA1947
2Shreve, Jon*100897CO1904
3Tiekert, Ronald100464FL1897
4Cohen, Laurie*100058AZ1887
5Fraley, Kevin100588CA1848
6Odom, Lisa*100042MN1841
7Grob, Steve*100093MI1794
8Kamen, Roy*100702FL1782
9Kamen, Maddy*100292FL1712
10Stevens, Mike*100511UT1661
11Weiss, David*100057NM1636
12Norman, Jack*100900CA1613
13Moyer, Richard*100132OR1605
14Goldberg, David*100892CO1584
15Davis, James*100948CO1579
16Smart, Gary*100238AZ1571
17Ansell, Zachary101247CA1557
18Gradus, Larry*100194FL1554
19Rand, Larry*100084AZ1530
20Scheimberg, Laura*100131CO1530
21Seales, Cynthia*100156GA1507
22Wiley, John*100110CA1502
23Dean, Dustin*101277DC1500

 

Division 2
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Tillekeratne, Siri*100828AB1484
2Lakernick, Harriette*100298IL1484
3Tiekert, Susi100016FL1468
4Eichenbaum, Jack*100177NY1463
5Michaels, Andrea*100125CA1463
6Moss, Gary*101288CA1452
7Dancho, Angela*100448CO1449
8Galt, Fran100417MN1425
9Unger, Dan*100332CA1421
10Hagel, Keith*100023CO1409
11Komatsu, Cooper*101249CA1406
12Gordon, Margie*100329CA1405
13Feldkamp, Greg*101279OH1397
14McCarthy, Anne*100811CO1379
15Ross-Greene, Andrea*100625CA1370
16Pughsley, Cynthia*100154CA1359
17Gunn, Lynn*100824CA1352
18Wancel, Linda*100003NY1351
19Cornelison, Betty*100623OR1344
20Atwood, Mary*100349MN1326
21Francillon, Mark*101109VT1320
22Canterman, Naurlene*100239AZ1319
23Melvin, Cheryl*100145MI1300
24Hembrook, Nola*100384WI1280
25Houlgate-West, T C*100321CA1272
26Kait, Alan*100589CA1249
27Breitbeil, Connie100094OH1235
28Gibbs, Carol*101055IA1201
29Pomeroy, Marilyn*101066NC1201
30Averell, Irene*100776CA1195
31Anderson, Zana*100465UT1193
32Van Alen, Barbara*100283AZ1191
33Hoehn, Susan*100026MN1191
34Baran, David*101235CA1178
35Veevers, Terry100835CA1177
36Brown, Jack*100712CT1166
37Knickerbocker, Yvonne*100230CA1153

 

Division 3
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Scruggs, Wayne*100375GA1148
2Smith, Aron*100113CA1139
3Swaney, Julia*100773CO1123
4Johnson, James*100314WA1118
5Melucci, Tony*0CA1113
6Abriano, Gerianne*100052NY1106
7Ansell, Benjamin101246CA1065
8Cannon, Marlena*0CA1062
9Becker, Mary*100398WI1059
10Waldman, Diane*100924CO1049
11Tremont, Thomas*101026IL1036
12Flores, Helen*100463WI1035
13McKenna, Leo*101232CA1017
14Smith, R Scott*100622OR988
15Roter, Dani*101098CA987
16Scruggs, Julia*100277GA986
17Kerner, Diane*100666CA922
18Rickhoff, Paul101244CA907
19Oda, Lois S*100677CA888
20Host, David*101369MA886
21Barker, Ron*100581ID883
22Grant, Peggy*100022SC847
23Komatsu, Deborah*101248CA839
24Lifland, Alison*101313CA836
25Maniak, Sedona*101405AZ831
26Baggett, Deborah*101185CA751
27Ross, Maurice W*100648NM750
28Konkol, Janice*100122WI688
29Douglas, Nancy*101091CA616
30Quiros, Frank*0CA533
31Gwilliam, Kirsten101342UT431
32Spencer, Daniel*101393UT0