Tournament Schedule & Ratings
[Director Sign In]

Tournament Entrants
Coral Gables/Miami, FL - Word Cup 2019
2019/07/20 to 2019/07/24

Total Number of Entrants = 101 (100 confirmed, 1 tentative)

← Back to List

Division 1
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Gibson, David0SC2128
2Weinstein, Ian100078FL1974
3Shreve, Jon100897CO1928
4Pearl, David100621CA1926
5Tiekert, Ronald100464FL1875
6Odom, Lisa100042MN1869
7Bulten, John101287FL1829
8Kamen, Roy100702FL1801
9Schwartzman, Peter100170IL1795
10Grob, Steve100093MI1789
11Kamen, Maddy100292FL1780
12Goldberg, David100892CO1747
13Cardia, Jan101499FL1742
14Hollington, Sam0ON1719
15Cohen, Laurie100058AZ1705
16Scalzo, John0FL1661
17Munro, Conor0FL1637
18Grosman, Diana0MD1625
19Davis, Carl101466GA1615
20Moyer, Richard100132OR1615
21Mishkin, Paul101409CA1596
22Schmidt, Mark100373SC1574
23Engelhardt, David100285MD1564
24Zurbrick, Kristy101497OH1553
25Seales, Cynthia100156GA1547
26Eichenbaum, Jack100177NY1532
27Gradus, Larry100194FL1520
28Cohen, Joanne101400FL1512
29Hagel, Keith100023CO1488
30Gupta, Ruchi100842TN1457

 

Division 2
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Tiekert, Susi100016FL1499
2Sealy, Trevor101495ON1446
3Lam, Ben101488ON1446
4Galt, Fran100417MN1428
5Gordon, Margie100329CA1399
6Feldkamp, Greg101279OH1396
7Canterman, Naurlene100239AZ1390
8Easter, Carolyn100628MI1341
9Oliva, Linda100350MD1339
10Jacobstein, Bennett100297CA1336
11Riff, Marla101147FL1312
12Ross-Greene, Andrea100625CA1309
13Wancel, Linda100003NY1293
14Farini, Sharmaine*0ON1288
15Freebody, Jeanne100116CA1268
16Van Alen, Barbara100283AZ1257
17Hembrook, Nola100384WI1247
18Pomeroy, Marilyn101066NC1247
19Barak, Yaacov101472PA1244
20Hoehn, Susan100026MN1236
21Shea, Colleen100117NY1234
22Johnson, Eileen100174NY1233
23Davis, Michelle101467GA1230
24Wade, Marcia100495IN1229
25Schaeffer, Teresa100750FL1221
26Villena, Marina A100361CA1217
27Swaney, Julia100773CO1217
28Stewart, Jacqueline100619NC1208
29Atchison, Carolyn101182LA1160
30Fiorelli, Doreen0NY1129
31Geary, Jane100279AZ1113
32Blanchard, Susan101473NC1090

 

Division 3
SeedNameMember IDState /
Province
Rating
1Nakamura, Billy100867CA1141
2White, Charlene100838NJ1136
3Anderson, Zana100465UT1135
4Socha Kaplan, Dianne101391FL1134
5Abriano, Gerianne100052NY1124
6Collins, Betty101388ON1111
7Waldman, Diane100924CO1104
8Scalzo, Sally101487FL1104
9Ruhlman, Tracy101395FL1091
10Wood, Betsey101486MA1086
11Johnson, James100314WA1084
12Heckerman, Mary Kay101476FL1082
13Berkelhammer, Harriett100243FL1081
14Creech, Constance J101284MI1078
15Lichtman, Emily101146NY1073
16Yovonovitz, Patricia101189MN1050
17Shuman, Bruce100525NC1050
18Aitken, John1003671042
19Ford, Judith100229FL1035
20Leech, Beth101469NJ1031
21Gould, Whitney100362CA1028
22Krafchick, Michael101020FL1025
23Downey, Sharon101226FL1018
24Brandt, Linda101074FL1016
25Grant, Peggy100022SC945
26Morrison, Ed101475FL935
27Dalida, John101482FL929
28Hopkins, Peter101304ON928
29Kerner, Diane100666CA922
30Ostrander, Diana101297MN873
31Kilgore, Preston0GA864
32Baggett, Deborah101185CA831
33Flores, Helen100463WI784
34Thompson, Celia Dayrit101030FL762
35Ross, Maurice W100648NM732
36Rodriguez, Suzette100054NY730
37Konkol, Janice100122WI724
38Gwilliam, Kirsten101342UT591
39Bulten, Izak101480FL0